Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

Serdecznie witamy po wakacjach nasze przedszkolaki i ich rodziców, jak i te dzieci,
które po raz pierwszy do nas zawitają. 
Wszystkim dzieciom życzymy, aby czas spędzony w przedszkolu upłynął im
na wesołej i radosnej zabawie, a rodzicom udanej współpracy z naszą placówką.
W czwartek, 1 września 2022 roku, rozpoczynamy Nowy Rok Szkolny i od tego dnia przedszkole funkcjonuje zgodnie z planem tj. od poniedziałku do piątku w godz. 7.00– 17.00.

Przed 1 września 2022 r. prosimy o odebranie i wymianę na czyste, pozostawionych w szatni przed wakacjami ubrań dzieci.

Rodzicom przypominamy, że do przedszkola mogą uczęszczać TYLKO dzieci zdrowe!!!  (Wytyczne zachowania bezpieczeństwa zdrowotnego GIS)

ORGANIZACJA PRACY PRZEDSZKOLA:

PRZYPROWADZANIE DZIECI od 7.00 do 8.30 (najpóźniej)

 • Grupy I, IV,- wchodzą wejściem od podwórka (ewakuacyjnym),
  Grupy II, III, V - wejściem głównym.
 • Po wprowadzeniu dziecka do przedszkola, przebraniu w szatni Rodzice proszeni są o przekazanie dziecka personelowi przedszkola dyżurującemu w szatni, odbicie karty zegarowej odnotowującej wejście dziecka do przedszkola (Rodzice nowych dzieci odbierają Karty zegarowe w Kasie przedszkola po oddaniu dziecka do grupy) oraz opuszczenie placówki, aby zapobiec gromadzeniu się w wąskich przestrzeniach wspólnych. Prosimy o zachowanie zasady: 1 rodzic – 1 dziecko.
 • Rodziców prosimy o nie wchodzenie do sal przedszkolnych.

  ODBIERANIE DZIECI:
 • odbywa się zgodnie z zapisami godzinowymi zadeklarowanymi przez rodziców w karcie przedszkolaka.
 • Dzieci najmłodsze, w pierwszych dniach września, można odbierać wcześniej np. po obiedzie ok. 12.30, stopniowo wydłużając ich pobyt w przedszkolu.

Odbierając dzieci z przedszkola, ze wszystkich grup (w godzinach popołudniowych), rodzice korzystają z wejścia/ wyjścia głównego.

 • Rodzic/opiekun jest zobowiązany wypełnić i dostarczyć do przedszkola (w pierwszych dniach pobytu dziecka w przedszkolu) Oświadczenie Upoważniające Inne Osoby Do Odbioru Dziecka z Przedszkola na wypadek braku możliwości osobistego odbioru dziecka (załącznik nr 1 do wydruku lub dokument papierowy do pobrania w przedszkolu).
 • Zapasowe czyste, wyprasowane ubranie dziecka na co najmniej 2 dni należy dostarczyć w podpisanym, zamkniętym pudełku/szczelnym opakowaniu plastikowym (wymiary ok. szer. 23x26 dł. cm) w pierwszym dniu obecności dziecka w przedszkolu. Należy pamiętać o bieżącym uzupełnianiu zużytej/zabrudzonej odzieży.
 • Rodziców / opiekunów prosimy, aby w miarę możliwości przyprowadzali i odbierali dzieci do i z przedszkola w godzinach funkcjonowania poszczególnych oddziałów:

Grupa I (3 latki) w godz. 8.00-15.00
Grupa II (4 latki) w godz. 7.00-17.00
Grupa III (5 latki) w godz. 7.00-17.00
Grupa IV (6-5 latki) w godz. 7.30-16.30
Grupa V (6-4 latki) w godz. 7.30-16.30 

 • ZEBRANIA Z RODZICAMI:

Wszystkie grupy – 7 września godz. 17.00

Zebranie Rady Rodziców – 8 września godz. 17.00

Przypominamy, iż zebrania odbywają się bez udziału dzieci, dlatego prosimy o zapewnienie im opieki na czas zebrania.

RODZICU, MOŻESZ UŁATWIĆ SWOJEMU DZIECKU START W PRZEDSZKOLU:
 • Przedstaw dziecku przedszkole w sposób pozytywny i pełen entuzjazmu, zachowując umiar i naturalność.
 • Nigdy nie strasz dziecka przedszkolem.
 • Jeśli dziecko jest w grupie z leżakowaniem – poinformuj je o tym. Nie oszukuj, wytłumacz.
 • Nie składaj obietnic, których nie możesz wypełnić – nie mów dziecku, że przyjdziesz po nie wcześniej, kiedy jest to niemożliwe.
 • Przyzwyczajaj dziecko do urozmaiconych potraw, skończ z rozdrabnianiem pokarmów.
 • Wdrażaj dziecko do przestrzegania umów i zasad.
 • Przyzwyczajaj do samoobsługi, pozwól dziecku samemu załatwiać potrzeby fizjologiczne, myć ręce, ubierać się.
 • Przygotuj dla dziecka wygodny strój do samodzielnego ubierania – dresy, spodenki lub spódniczkę na gumkę. (W dniu inauguracji najcenniejszy dla dziecka jest spokój jego rodziców. Dlatego wieczorem poprzedniego dnia można razem naszykować sprawdzone wcześniej ubranie, opowiedzieć dziecku, jak będzie wyglądał jego dzień od przebudzenia i postarać się, aby tak było. Rano wstać na tyle wcześnie, aby spokojnie wykonać rutynowe czynności).
 • Organizuj dziecku kontakty z rówieśnikami i innymi dziećmi.
 • Stosuj w przedszkolu krótkie pożegnania (stwórzcie swój własny „rytuał”). Pomóż dziecku rozebrać się, pocałuj je i wyjdź. Kiedy przedłużasz pożegnanie, dziecko cierpi dłużej.
 • Nie zabieraj dziecka do domu, kiedy płacze przy rozstaniu. Jeśli zrobisz to choć raz, będzie wiedziało, że łzami można wiele wymusić. (Jeśli dziecko przy pożegnaniu z mamą płacze, może warto, aby przez kilka dni odprowadzał je do przedszkola tata).
 • Nie okazuj dziecku własnych rozterek, zostawiając je w przedszkolu, przekazujesz mu wtedy swoje lęki.
 • Ciesz się z jego sukcesów, a porażki traktuj, jako coś naturalnego.
 • Pamiętaj: zawsze żegnaj i witaj swoje dziecko UŚMIECHEM!!!